ASF - KENT ÇALIŞMA TOPLANTI SONUÇLARI HK.

Değerli Arkadaşlar.. 20 Mart Cumartesi akşamı MMO' nda toplandık.
 
Sulukule Platformu,
Konut Hakkı Koordinasyonu,
Dayanışmacı Atölye,
Uluslararası Af Örgütü,
ASF' kolaylaştırıcıları,
Fener, Balat, Ayvansaray,
Gülsuyu, Gülensu,
Başıbüyük,
Tozkoparan,
M.O. Ankara Şb.
ve Kent Aktivistleri
'  katıldı.
 
 toplantıda aşağıdaki konular tartışıldı ve karar alındı.
 
1-4 temmuz 2010' da İstanbul' da yapılacak ASF hakkında ASF' den gelen arkadaşlar bilgi verdiler, çeşitli katılım önerilerine bulundular..
Toplantıda Farklı ve kendine özgü örgütlenmeler olduğundan Ortak işler yapılabilmesinin yolu olarak Tahammül etmek, Saygı duymak ve en önemlisi olarak itham etmemek üzere önemli noktalara dikkat çekildi.
Bir TOKİ protesto Mitingi örgütleme önerisi tartışıldı.
Hemen hemen hiç bir çevrenin ASF' ye katılmama gibi bir fikirlerinin olmadığı, ama kendi içlerinde bir değerlendirmeye ihtiyaçları olduğu...
Avrupa Sosyal Forumuna katılımda -Kent Hareketleri- açısından polltik çevreler ya da Platformlar, hareketlerden çok (zaten onlar kendilerini ifade edecekler) öznelerin, mağdurların, katılımına dikkat çekildi,
Diğer taraftan Sosyal Forumların mekanları eleştirisi üzerinden olanaklar ölçüsünde forum toplantılarının salonlar yerine alanlarda ( Fe-Bay-Der açık alanda kendi yerlerinde yapılabileceğini söyledi,) Tarlabaşı' nda olabileceğini söylediler..
05 Nisan 2010 tarihine kadar her çevre Atölye, Seminer, Asamble türü etkinliklerini kendileri bildirecekler. (www.sosyalforum.org , tsf@sosyalforum.org)
ve alınan en önemli karar ASF' den arkadaşlar 1-4 temmuz öncesinde Kent hareketlerinin, mahalle derneklerinin, Kent aktivistlerinin, katılacağı, İzmir, Ankara Mersin, vd. illerden katılımında sağlanacağı  "TEMATİK KENT FORUMU" önerdiler. Sosyal Forum öncesinde bütün çelişkilerin, sorunların, ortak işler yapma fırsatlarının masaya yatırılacağı, böylesi bir Tematik Kent Forumu için çağrıcı kurumlar : Dayanışmacı Atölye, KHK, Febayder, Sulukule Platformu ve ( İmece' ye bilgi ve toplantı özeti aktarılarak çağrıcı olmaları önerilecek)..

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !