DİRENİSTANBUL 3 Ekim Kentsel Dönüşüme Karşı YürüyüşDirenistanbul Koordinasyonu olarak, IMF ve DÜNYA BANKASI'nın 6-7 EKİM tarihlerinde İstanbul'da yapacakları toplantıları protesto etmek için üç aydır çeşitli konu başlıkları altında bir kampanya organize ediyoruz.

Bu konu başlıklarından birisi de kentsel dönüşüm projeleri ve buna karşı verilen mücadeleler.. Bu süreçte, IMF ve Dünya Bankası'nın, kentsel dönüşüm projeleriyle doğrudan ilgisini deşifre eden çalışmalar yaptık. çeşitli mahallelelerde film gösterimleri, forumlar, yayınladığımız metinlerle bu süreci organize etmeye çalıştık.

Şimdi de, 3 ekim tarihinde kentsel dönüşüm projelerine, soylulaştırmaya, evsizleştirilmeye karşı büyük bir protesto yürüyüşü organize ediyoruz. Şimdiye kadar, bu yürüyüşe destek verenler arasında Tarlabaşı, Fener-Balat, Tozkoparan mahalleleri bulunmaktadır.

Bundan önceki çalışmalarla ve 3 ekimdeki protesto  yürüyüşüyle amacımız, en fazla can yakan ve dolayısıyla görünür olması gereken bir toplumsal yaranın üzerinin bu kadar örtülmüş olmasına karşı bir ses çıkarabilmek; ve bu yarayı görünür kılmak...0545 942 42 39

http://www.direnistanbul.wordpress.com

direnistanbul@gmail.com

DİRENİSTANBUL KOORDİNASYONU
KENT ÇALIŞMA GRUBU

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !